Regionalna Spółdzielnia Szkolenia i Usług Mleczarskich w Rzeszowie jest następcą prawnym po Wojewódzkim Związku Spółdzielni Mleczarskich w Rzeszowie i Regionalnej Spółdzielni Zespołu Szkół Spożywczych.

Po wprowadzeniu w życie ustawy z dnia 20 stycznia 1990 roku przejęła obiekty od likwidatora Wojewódzkiego Związku Spółdzielni Mleczarskich, oraz od likwidatora CZSS w Warszawie obiekty Zespołu Szkół Spożywczych o profilu mleczarskim. Regionalna Spółdzielnia Szkolenia i Usług Mleczarskich jest Spółdzielnią osób prawnych i fizycznych. Osoby prawne reprezentowane są przez spółdzielnie mleczarskie, a osoby fizyczne przez długoletnich pracowników spółdzielczości mleczarskiej, oraz pracowników ZSS w Rzeszowie. Celem działalności Spółdzielni jest kształcenie, doszkalanie i doskonalenie zawodowe kadr dla spółdzielczości mleczarskiej i przemysłu spożywczego.

Zarząd Spółdzielni:
- Wiesław Darasz - Prezes Zarządu
- Piotr Ostrowski - Wiceprezes Zarządu
- Stanisław Augustyn - Członek Zarządu
- Przewodniczący Rady Nadzorczej - Tadeusz Pruchnik

W obiektach ZS w Rzeszowie zlokalizowane jest Muzeum Spółdzielczości i Szkolnictwa Mleczarskiego. W roku 2013 Szkoła obchodziła jubileusz 110-lecia Szkoły Mleczarskiej.

Regionalna Spóldzielnia Szkolenia i Usług Mleczarskich w Rzeszowie jest Spółdzielnią, której członkami są osoby prawne i fizyczne. Działa nieprzerwanie od 1990 roku.
Spółdzielnia jest właścicielem obiektów w Rzeszowie przy ul. Warszawskiej 16 i Rejtana 10A. Obiekty te są przystosowane do wynajęcia przez najemców do prowadzenia działalności gospodarczej.
Celem działalności Spółdzielni jest kształcenie, doszkalanie i doskonalenie kadr dla spółdzielczości mleczarskiej i prowadzenia innych form działalności gospodarczej - szkolenia BHP wszystkich stopni.
Ponadto Spółdzielnia jest właścicielem obiektów Zespołu Szkół Spożywczych w Rzeszowie w ramach których zlokalizowane jest unikalne Muzeum Spółdzielczości i Szkolnictwa Mleczarskiego, które niedawno obchodziło jubileusz 30-lecia istnienia.
Zachęcamy do korzystania z naszych usług, szczególnie w budynkach przy ul. Warszawskiej 16 i Rejtana 10A - stosujemy konkurencyjne stawki najmu.

© 2017 RSSiUM. All Rights Reserved. Designed by drMroo

Please publish modules in offcanvas position.